Bali, ez a csodálatos sziget, váratlanul jött az életembe, miközben éppen a gyászfolyamatom mélyén jártam. Kaptam egy lehetőséget, hogy tovább utazzak, és bár nem tudtam, hogyan jutok haza, éreztem, hogy Ázsia két hétnyi támogatása elengedhetetlen a lelki gyógyulásomhoz.
Pár nap pihenés után egy újabb csoport csatlakozott. A kambodzsai csoport hiányzott, és bár nehéz volt új embereket közel engedni, hamarosan ismét együtt dolgoztunk. Az utazás minden élménye összekovácsolt minket. Bali megmutatta, hogy az emberi kapcsolatok – még a legapróbbak is – milyen nagy értékkel bírnak. A legfontosabb kapcsolat mindig is önmagunkkal való viszonyunk, aztán a környezetünkkel és a természettel.
Bali sokféle arca közül mindig azt mutatja, amire az ott lévő látogatónak szüksége van. Tanúja voltam a sziget gazdag élővilágának, és annak a sokszor szembetűnő ellentétnek is, amit a hulladék jelenléte hozott. Mindez egyensúlyban van, és Bali ezen keresztül tanított meg arra, hogy a szabadság nem csupán anyagi dolgokban rejlik, hanem az alázatban is.
Az alázatot nemcsak a helyiek munkájában, hanem az Istenekhez, embertársaikhoz, és a természeti környezetükhöz való viszonyukban is megéltem. Bali tanított meg arra, hogy az alázat, mint életfilozófia, hogyan vezethet minket belső szabadságunk felé.
Az ottani élmények során több beavatást kaptam, amelyek megerősítettek abban, hogy a legnagyobb veszteségek után is lehet újra örömmel élni, és hogy mindig van új esély a boldogságra, ha képesek vagyunk elengedni a múlt terheit.
Nagy hálával tekintek vissza erre az utazásra. Kivételes csapatban dolgoztam, és a lelkiismeretes szervezőnek köszönhetően mindent átélhettem, amit csak Bali tudott adni. Minden egyes pillanata, legyen az könnyű vagy nehéz, örökre velem marad.
Ha te is szeretnéd megtapasztalni a Balihoz hasonló belső szabadságot, csatlakozz az egyéni jógaóráimhoz Gyálon, ahol a test, lélek és elme harmóniájára törekszünk.
A kép Herczeg Zoltán alkotása.